bateria-smartfon

Jak wydłużyłem w 3 minuty czas pracy baterii w smartfonie o 70%?

Wiele osób boryka się z problemem dotyczącym „żywotności” baterii w swoim smartfonie. Powodem zaistniałej sytuacji jest przede wszystkim korzystanie z różnych aplikacji, słuchanie muzyki, ale również podświetlenie ekranu (tu można wskazać działanie wygaszacza, tapety animowane). Oprócz tego na stan baterii ma również wpływ korzystanie z wibracji i Internetu.

Metody na wydłużenie czasu pracy baterii

Obecnie istnieją metody, które w łatwy i szybki sposób wpływają na czas pracy baterii w smartfonie.

  1. Użytkownicy powinni przede wszystkim dokonać zmniejszenia jasności wyświetlacza swojego telefonu. Poza tym należy zadbać o to, aby zarówno transfer danych jak i Bluetooth i Wi- Fi były włączone tylko w razie potrzeby. Obecnie smartfony mają możliwość ustawienia na ekranie tak zwanych widżetów. Należy jednak pamiętać, że także i one wpływają na szybsze zużycie baterii, dlatego należy je ograniczyć do minimum.
  2. Trzeba także pamiętać, aby po każdorazowym korzystaniu z aplikacji dokonać jej wyłączenia poprzez menadżera zadań. Obecnie wiele nowych smartfonów posiada opcję zwaną odświeżaniem. Poprzez korzystanie z niej dochodzi do bardzo szybkiego zużycia baterii, dlatego poleca się jej wyłączenie.
  3. Temperatura. Bardzo często mówi się, że temperatura ma wpływ na „żywotność” baterii. Jest to całkowita prawda. Należy uważać, aby telefon nie nagrzewał się, ponieważ skraca się okres działania baterii. Zbyt niska temperatura również wpływa na jej wydajność.

Na koniec warto podkreślić, że czynnikiem który pozwala cieszyć się dłuższym korzystaniem ze smartfona jest jego ładowanie. Wbrew przekonaniom można ładować baterię, gdy jej poziom będzie wynosił np. 20%.

Artur Mokwiński

Od wielu, wielu lat interesuję się mobilnymi technologiami i ogólnie pojętą dziedziną telefonii komórkowej. Na swoje hobby poświęcam cały swój wolny czas. Odczuwam ogromną satysfakcję kiedy udaje mi się pomóc oraz doradzić internautom w problemach, w których ja czuję się mocny. Na moim blogu znajdziesz 24 porady, które musisz wdrożyć, aby efektywnie korzystać z urządzeń techniki mobilnej.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>